Jdi na obsah Jdi na menu
 


Agama Vousatá (Pogona vitticeps)

  láká stále víc chovatelů „běžných“ zvířat. Ten, kdo by chtěl s plazy a obojživelníky začít, však může narazit na problém v základních otázkách – jakého mazlíčka si pořídit, jaké znalosti získat a jaké vybavení nakoupit. Univerzální řešení ale existuje. Je jím agama vousatá.

A proč právě agama vousatá?

 

 

p1130440.jpg

 

 

Jde o nádherného draka původem z Austrálie. Agama si na člověka snadno zvykne a po čase sama vyhledává kontakt. Je naprosto bezpečná a chovat ji mohou i děti. Navíc je i poměrně nenáročná na chov a při splnění základních pravidel ji začínající chovatel s úspěchem zvládne.

Přednosti agamy vousaté

  • Bezpečná
  • Snadno chovatelná
  • Snadno množitelná

V dospělosti dosahuje s ocasem délky do 60 cm, váhy okolo 500 g a dožívá se 10 let. Je všežravec. Pohlavně zralí samci jsou velmi teritoriární, proto v běžném teráriu chováme maximálně jednoho.

Co je potřeba vědět před pořízením

Přestože je chov agam jednou z nejčastějších a nejjednodušších bran do světa teraristiky, neznamená to, že se dá zvládnout bez znalostí. Jako minimální základ doporučujeme některou z odborných příruček – ucelené informace lze získat i za 100 Kč. Dobrý doplněk jsou odborná fóra a další ověřené zdroje na internetu.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář
 

 

Portrét


Poslední fotografie


Kontakt

Mail listArchiv

Kalendář
<< srpen / 2021 >>


Statistiky

Online: 1
Celkem: 91657
Měsíc: 3185
Den: 88